Szukając siebie. Na oślep, po omacku, desperacko.
Kategorie: Wszystkie | fikcje | krzywe lustra | okruchy | zwierciadła
RSS
wtorek, 20 września 2011

 

Ouch I have lost myself again

Lost myself and I am nowhere to be found,

Yeah I think that I might break

I've lost myself again and I feel unsafe

(Sia, Breathe me)

 

Od zawsze to były dwa światy. Ten zewnętrzny i ten drugi, tylko mój. Dwa światy dla mnie, dwa światy we mnie. I oba były prawdziwe. Potrafiłam zachować równowagę między jednym a drugim, mogłam żyć w obu i przełączać je kiedy tylko chciałam. Oba były wspaniałe. W dzień realność, w nocy magia, słońce ze znajomymi i księżyc pełen rozmów z tymi z drugiej strony siebie. Czasem światy nakładały się na siebie, fizycznie byłam w jednym miejscu, a myślami zupełnie gdzie indziej, z kim innym, odległa, nieobecna coraz bardziej i bardziej każdego dnia.

A potem zaczęłam uciekać. Kiedy realność zawiodła, pozostawała fikcja, tak kojąca i delikatna, tak piękna, nieograniczona niczym, kusząca bezpieczeństwem. Pozwalała zapomnieć, leczyła szeptem. I mogłam wrócić, by zacząć od nowa, jak zawsze, jeszcze raz. Później nagle świat się zatrzymał. Coś pękło, a ja zgubiłam drogę. Tak bardzo chciałabym wrócić do realności, ale nie potrafię. Coś blokuje mnie od środka, dusząc powietrzem. Mimo świadomości upływu czasu, kolejnych zmarnowanych dni i chwil, które zaprzepaściłam – nie potrafię się obudzić, oddychać, żyć. Świat pędzi, a ja stoję wciąż w tym samym punkcie co rok temu i nie jestem w stanie zrobić kroku, rozczarowana wszystkim, a najbardziej sobą. Tyle spraw było ważnych, wszystkie zmarnowałam. Tylu było ludzi przy mnie, wszystkich odtrąciłam. Spadanie, powolne spadanie przez dni, które nie ma końca. Skondensowana ja do głosów w głowie, których już nie umiem wyrazić i kilku uczuć, które dawno straciły sens. Błądzę gdzieś we mgle oplatającej ciasno myśli, zaklinowana między dwoma światami, niedostępnymi już teraz. Tak mało we mnie – mnie. Tak cicho. Wokół tylko pusty, nonsensowny strach. A potem długo, długo nic.

 

Be my friend

Hold me, wrap me up

Unfold me

I am small

I'm needy

Warm me up

And breathe me

 

statystyka Wszystkie teksty zamieszczone na tej stronie są moją własnością i zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej kopiowanie ich bez mojej zgody jest niezgodne z prawem (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) i podlega karze grzywny a także ograniczeniu lub pozbawieniu wolności.