Szukając siebie. Na oślep, po omacku, desperacko.
Kategorie: Wszystkie | fikcje | krzywe lustra | okruchy | zwierciadła
RSS
czwartek, 21 lipca 2011

 

Stoję na balkonie i patrzę jak świat się rozpada. Czarne jak w nocy niebo rozdziera błysk za błyskiem, w uszach huk i deszcz na twarzy. A potem spokój, spokój myśli i słów na kilka dni, godzin, choćby minut. Gdybym miała narysować początek, wybrałabym burzę. Od burzy wszystko się zaczyna. Mgła oplatająca ciasno umysł znika i jestem sobą, tą zapomnianą, zagrzebaną gdzieś głęboko i uśpioną w snach, z których nie ma już wyjścia. Tą, która ma marzenia, lubi się śmiać i czuje, po prostu czuje. Potrafi latać i nigdy nie wątpi. 

Stoję na balkonie i zbieram pokruszone pelargonie. Może kiedyś, może znów, cicho szepcze wiatr.

 

...........................................................................................................................

Ponieważ moje nastroje ostatnio (coś długie to "ostatnio") oscylują gdzieś między ogólnym zniechęceniem a przygnębieniem iście nieprzystającym do tej jakże przecież przyjemnej i lekkiej pory roku, trochę odcięłam się od słów. Ile można używać wciąż tych samych, szarych i znużonych, przepełnionych melancholią, od której nie mogę się uwolnić? W pewnym momencie słowa przestają pomagać, a wręcz przeciwnie, potęgują smutek i wciągają w siebie, głębiej i głębiej, tak że nie rozróżniam już co było autentycznym odczuciem, a co balastem nieudolnie użytych fraz. Trochę się pokłóciliśmy, słowa i ja.

Ale one są cierpliwe. Czekają. Ja też poczekam, szukając nowych, szukając swoich, szukając tych właściwych - a póki co, sięgnę po te cudze. Nie umiem długo się gniewać na słowa. 

 

19:01, kredka_666 , okruchy
Link Komentarze (7) »
statystyka Wszystkie teksty zamieszczone na tej stronie są moją własnością i zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej kopiowanie ich bez mojej zgody jest niezgodne z prawem (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) i podlega karze grzywny a także ograniczeniu lub pozbawieniu wolności.