Szukając siebie. Na oślep, po omacku, desperacko.
Blog > Komentarze do wpisu

Szczypta magii

 

Nie ma już wielkich dramatów. Nie ma nocy przeszywanych bezgłośnym krzykiem ani łez zduszanych poduszką. Nie ma rozpaczliwych słów i nie ma balansowania na krawędzi. Jego w snach też już nie ma. W pamięci powoli zaciera się przysypany śniegiem. Głos spłynął ulicami w dół. Twarz pokrył lód. I spokój. Spokój jest.

Nie ma już we mnie chaosu. Prowizorycznie posklejana lepię sobą dni i nie odwracam się za siebie. O przyszłości wolę nie myśleć. Porządkuję swoją codzienność, układam wspomnienia na półkach i potrafię się z nimi zmierzyć. Potrafię o tym mówić i się z tego śmiać. A kiedy czasem zamykam oczy i to wraca, zapalam po prostu światło. I spokój. Spokój jest.

Bałagan w uczuciach zniknął razem z tym w pokoju. Nieład zastąpiła harmonia i pedantyczność. Książki zniknęły z podłogi, jednolicie poukładane na regałach. Kosmetyki ustawione pod idealnym kątem, ubrania w szafie poskładane równo a długopisy posegregowane wedle kolorów. Nie ma już chaotycznych zapisków na rogach serwetki czy starym bilecie. Każdy dzień zaplanowany, zrobię to, to i jeszcze tamto. Nawet kieszonkowy kalendarz sobie kupiłam. Notatki na zajęcia staranne, tu podkreślone, tam wypunktowane, żadnych obrazków na marginesach, żadnych ukradkowych słów. Ćwiczę. Uczę się hiszpańskiego. Szukam sensownej pracy. Piszę artykuły. Oglądam filmy o buddyzmie i piję zieloną herbatę. Unikam emocji i staram się zbyt wiele nie myśleć w ciszy. Wyrysowałam sobie schemat i ustaliłam sztywne reguły. Nie uciekać od ludzi, ale nie pozwolić im się za bardzo do siebie zbliżyć. Dużo się śmiać, ale nikomu do końca nie ufać. I spokój. Spokój jest.

 

Tylko… tylko że ja tak naprawdę nie chcę tego wszystkiego. Nie chcę spokoju.

Chcę magii.

 

piątek, 26 listopada 2010, kredka_666

Polecane wpisy

  • Pomiędzy

    Ouch I have lost myself again Lost myself and I am nowhere to be found, Yeah I think that I might break I've lost myself again and I feel unsafe (Sia, Breathe

  • Ze słońcem się mijamy

    'Cause baby, you're a firework, Come on show them what you're worth Come on let your colors burst (Katy Perry, Firework ) Bieganie jest trochę jak

  • Być po prostu, być naprawdę

    I don’t lose, i don’t win I don’t do well alone Take my heart and break it Take me out I don’t want to stay here i don’t wann

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
sleeplessy
2010/12/01 00:06:41
Do stanu idealnego spokoju ciągle dążę. Magii nie chcę i nie potrzebuję, aktualny poziom emocji jest dla mnie za wysoki. Znowu jestem chora. Ale w jakiś głupi sposób szczęśliwa. Do planów i kalendarzy mi daleko, o notatkach nie wspominam. Ćwiczyć zacznę... kiedyś. Jestem na etapie mentalnego niepoukładania i braku energii. Organizacja i harmonia w życiu są dla mnie marzeniami nie do spełnienia.
I obrazki na marginesach... - one nie są czymś, czego należy się pozbywać. :D
Wróciłam, chyba na dobre.
A magia...? Ona przyjdzie z czasem, wkrada się w życie niezauważona i pozwala się odnaleźć w odpowiedniej chwili.
Trzymaj się.
I.
-
2010/12/01 15:22:12
Obrazki jednak wróciły. :) Uznałam, że zeszyty bez nich nie byłyby naprawdę moje. Takie jakieś obce.
A co do magii - no wiem, tylko właśnie coś ta chwila gdzieś chyba utknęła w śnieżnych zaspach i nie widać jej na horyzoncie.
-
Gość: Innamoramento, 178.219.17.*
2010/12/05 17:47:12
Kredeku, nie chce mi się już oceniać. Nikt nie ocenia, flov'a nie ma, ludzie wiecznie niezadowoleni, że za długo, że źle. Flov'owi nie ma co zgłaszać, i tak nie odpisze. Także piszę Tobie, jak się ktoś na tym zna, może mnie tam wywalić z oceniających:) Pozdrawiam
-
Gość: Innamoramento, 178.219.17.*
2010/12/05 19:16:53
Problem polega na tym, że ja naprawdę czasu na to nie mam. Flov mi kiedyś opowiadała, jak ona przejęła RO - myślę, że czas, abyś Ty teraz to zrobiła. Ogłoś się naczelną, zrób nabór i będzie w porządku:) Wiesz, fajnie się skrobało coś do tej pory, ale bardzo dużo się uczę, a w czasie wolnym to albo chłopak, albo tłumaczenie filmów, co bardziej się wiąże z kierunkiem studiów, a ocenianie... może kiedyś to tego wrócę, na chwilę obecną to bez sensu, jedna ocena na pół roku to za mało:)
statystyka Wszystkie teksty zamieszczone na tej stronie są moją własnością i zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej kopiowanie ich bez mojej zgody jest niezgodne z prawem (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) i podlega karze grzywny a także ograniczeniu lub pozbawieniu wolności.